Сенсорні карти для занять з сенсорної терапіїї
- Під замовлення
- Код: mental.ua-1050-3
1 750 ₴
Це набір із кількох десятків карток (з вправами), збагачених барвистими ілюстраціями та описами, які допоможуть терапевтам створити та провести правильну сенсорну дієту, а також урізноманітнити терапію . У кожній колоді (окремо для кожної сенсорної системи) близько 20 карток із вправами. На одній сторінці ви знайдете малюнок вправи, а на іншій її детальний опис, розділений на три частини. Перша з них ( Цілі ) повідомляє про терапевтичні переваги, яких ми можемо досягти. Другий ( Підказки) містить інформацію для терапевта, пропозиції щодо контролю за виконанням вправи або пропозиції щодо модифікації завдання. Останній розділ ( Вправа ) — це покрокова рекомендація дитині виконати вправу .
Сенсорна дієта - це комплекс індивідуальних, ретельно відібраних щоденних сенсорних дій, які забезпечать нервову систему потрібними сенсорними стимулами. Збагачений модифікацією середовища, він допомагає дитині досягти оптимального рівня збудження, покращити концентрацію та організацію дня. Основною метою сенсорної дієти є саморегуляція, тобто саморегулювання рівня збудження до повсякденних завдань. Сенсорні дієтичні вправи є потужним засобом, оскільки дитина бере активну участь у них, краще зосереджується після них і здатна ефективніше справлятися з повсякденними викликами.
Сенсорна дієта є важливим елементом сенсорної інтеграційної терапії, вона використовується при всіх видах дисфункції. Його можна використовувати маленьким дітям, підліткам і дорослим. Після включення в повсякденну діяльність його слід регулярно виконувати та змінювати.
ВАЖЛИВО!
Необхідною умовою для створення правильної дієти, адаптованої до сенсорних потреб дитини, є оцінка процесів сенсорної інтеграції кваліфікованим терапевтом сенсорної інтеграції. Не існує двох однакових сенсорних дієт. Рекомендується використовувати ці картки лише під наглядом кваліфікованого терапевта сенсорної інтеграції.
Ручна терапія
Частина 4 не є суто частиною сенсорної дієти. Це комплекс вправ, основною метою яких є вдосконалення перцептивних і моторних функцій, завдяки яким дитина досягне оптимального рівня самообслуговування та вдосконалить спритність рук. Ця здатність дуже важлива, оскільки завдяки їй дитина може легко виконувати завдання, що вимагають точних рухів рук, а правильна працездатність рук дозволяє дитині бути самостійною, писати та малювати.
Потрібно пам'ятати, що терапія рук ніколи не починається з малювання візерунків - це завершальний етап, який більше не входить в наші вправи.
Ручна терапія показана дітям, які мають:
Труднощі з руховим плануванням і вивченням нових фізичних дій
· знижений графічний рівень почерку
проблеми з самообслуговуванням (одягання, чищення зубів, користування туалетом)
Труднощі в адаптації сили до виконаного рухового завдання
вони неохоче виконують точні дії, такі як письмо, малювання, малювання, мають труднощі з використанням простих інструментів
Маніпулятивні дії виконують повільно, неточно
Труднощі в координації рухів рук, кистей і пальців, проблеми з тонусом м'язів
Труднощі з двосторонньою координацією рухів і координацією очей і рук
діти з підвищеною чутливістю до подразників системи поверхневих відчуттів
Запропоновані вправи (46 карток) розділені на три «підрозділи», що стосуються окремих частин тіла: все тіло (5 карток), плечовий пояс і кисть (12 карток) і руки і пальці (29 карток). маніпуляція рухами відбувається після досягнення постуральної (центральної) стабілізації, стабілізації плечового поясу, контролю рухливості зап’ястка та координації рухів пальців.
Графіки, які використовуються у вправах для оцінювання:
1-5 ВПРАВ НА ВСЕ ТІЛО (ЦЕНТРАЛЬНА СТАБІЛІЗАЦІЯ)
Поліпшення та/або вдосконалення розподілу м’язового тонусу, сили та витривалості постуральних м’язів. Людина з належною центральною стабілізацією здатна напр . без зайвих зусиль приймати і підтримувати правильну позицію за партою, і таким чином ефективно виконувати різноманітні маніпулятивні та графомоторні дії. Якщо діагностовано проблеми в області центральної стабілізації, вправи з попередніх частин Sensokart (частина 1: «Вестибулярна система» та частина 2: «Пропріоцептивна система») також можуть бути використані як частина терапії.
6-17 ВПРАВИ НА СТАБІЛІЗАЦІЮ ПЛЕЧІВ ТА РУК
М'язи плечового пояса дозволяють виконувати рухи руками і передпліччям. Вони одночасно виконують роль стабілізаторів і здійснюють рух. Розвиток правильної стабілізації плечового пояса необхідний перед більш тривалими вправами на столі, тому що це дозволяє підтримувати правильне положення тіла під час виконання тяг і малювання. Він також контролює тиск, наприклад, пера.
18-46 ВПРАВИ НА ТОЧНІСТЬ - КИСТИ І ПАЛЬЦІ
Вправи спрямовані на вдосконалення та вдосконалення рухливості зап'ястя, розвиток кліщового хвата, рухливості великого пальця, самостійної роботи кожного пальця та координації пальців. Якщо виявлені проблеми в цій області, ви також можете скористатися деякими вправами в частині 3 Sensokart під назвою «Сенсорна система».
Основні | |
---|---|
Тип | Батарейка |
Типорозмір | AAA |
- Ціна: 1 750 ₴